جذب ۱۰۰۰ فالوور اول اینستاگرام در ۴ گام

جذب فالوور اینستاگرام چرا مشکل شده است؟

چطور فالوورهای پیج تازه تأسیس رو افزایش بدیم؟ راستش خیلی کارها انجام دادیم، اما روند جذب فالوورمون خیلی کند شده. چیکار کنیم؟

اگه سؤال بالا در ذهن شما هم هست، با من همراه باشید. علی‌رغم اینکه اینستاگرام به شدت می‌تواند به افراد و کسب و کارها برای بیشتر دیده شدن و دسترسی به مخاطبان بیشتر کمک کند، اما با حضور پیج‌های قدرتمند و قدیمی‌تر و همچنین علاقه کاربران به آن پیج‌ها، پیج‌های تازه تأسیس با مشکل جذب فالور مواجه می‌شوند. احتمالاً دیده‌اید یا حتی خود شما هم تجربه این را داشته‌اید که چقدر جذب فالوور برای پیج‌های صفر و تازه‌کار مشکل است. در اینجا ما می‌خواهیم نحوه جذب ۱۰۰۰ فالوور اول اینستاگرام را بررسی کنیم، یعنی از صفر تا ۱۰۰۰ فالوور را چطور جذب کنیم.

در سال‌های قبل، این‌کار به راحتی صورت می‌گرفت. مخصوصاً اینکه در زمانی که ربات‌های افزایش فالوور بدون مشکل کار می‌کردند، یک پیج تازه تأسیس را می‌شد در مدت‌زمان کمتر از ۵ روز به ۱۰۰۰ فالوئر رساند. اما الان دیگر مثل گذشته نیست. به علاوه اینکه بسیاری از صفحات تازه تأسیس، خیلی زود توسط اینستاگرام جریمه می‌شوند یا در برخی موارد، حساب آن‌ها مسدود می‌شود.

به هر حال شما برای کسب موفقیت بیشتر در اینستاگرام، به فالوور نیاز دارید و باید بتوانید هر چه سریع‌تر، هزار فالوور اول را جذب کنید. اهمیت جذب ۱۰۰۰ فالور اول پیج اینستاگرام بسیار زیاد است. چراکه معمولاً، پس از رسیدن به این عدد، سرعت رشد اندکی افزایش می‌یابد.

واقعیت این است که جذب فالوور مشکل‌تر از قبل شده است و فکر می‌کنم خود شما هم این مورد را قبول دارید. البته در اینجا، من به چند مورد از مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد اشاره می‌کنم.

۱) وجود پیج‌های قدیمی و محبوب

طبیعی است پیج‌های قدرتمند قدیمی، همچنان بیشترین تعداد فالوور را به سمت خود جذب می‌کنند. البته همه پیج‌هایی که در حوزه کاری شما، پیش‌تر از شما راه‌اندازی شده‌اند قوی نیستند. برخی از آن‌ها شروع ضعیفی داشته‌اند و برخی نیز پس از مدتی فعالیت، کارشان را ادامه نداده‌اند. اما به هر حال، پیج‌هایی هم هستند که هنوز به خوبی کارشان را انجام می‌دهند و با تولید محتوا و تبلیغات مؤثر، بیشترین سهم را در جذب فالوور دارند.

۲) از کار افتادن ربات‌ها

در چندسال گذشته، ربات‌های افزایش فالووری بودند که کار اصلی آن‌ها، انجام کارهایی مثل فالو، آنفالو، لایک، ارسال کامنت، ارسال دایرکت و… به صورت خودکار بود. مثلاً شما می‌توانستید یکی از پلن‌های این ربات‌ها را در یکی از سرویس‌ها خریداری کنید و پیج اینستاگرام‌تان را به آن متصل کنید. سپس تنظیم می‌کردید و خود ربات، تمامی کارهایی که شما می‌گفتید (مثل فالو و…) را در بازه‌های زمانی مشخص شده انجام می‌داد. ۰ تا ۱۰۰۰ فالوور اینستاگرام را می‌شد در مدت‌زمان چندروز جذب کرد.

اما به دلیل اینکه این مورد با قوانین اینستاگرام در تضاد بود، ربات‌ها رفته رفته از کار افتادند. یعنی به محض اینکه شما پیج‌تان را به ربات وصل می‌کردید، پیج‌تان بلاک می‌شد و تا چندروز نمی‌توانستید کار خاصی انجام دهید. به همین دلیل، کاربران استفاده از ربات‌ها را به طور کامل کنار گذاشتند. در صورتی که اگر همچنان فعال بود، شما هیچ مشکلی برای جذب ۱۰۰۰ فالوئر اول پیج‌تان نداشتید.

۳) قوانین سخت‌گیرانه اینستاگرام

قوانین اینستاگرام روز به روز سخت‌تر می‌شود و می‌بینیم که پیج‌های زیادی با مشکلاتی مانند بلاک‌شدن یا مسدودشدن موقت اکانت‌شان مواجه هستند. اینستاگرام این قوانین سخت‌گیرانه را برای جلوگیری از تخلفات احتمالی کاربران اعمال می‌کند. یکی از محدودیت‌هایی که اینستاگرام خیلی زیاد بر روی آن حساس است، تعداد فالو و یا آنفالو در طول روز است. اگر تعداد آن زیاد شود، خیلی زود حساب‌تان را مسدود می‌کند. مثلاً یکی از روش‌هایی که در گذشته، با استفاده از آن می‌شد هزار فالوور اول اینستاگرام را جذب کرد، ترفند فالو-آنفالو بود. به این صورت که به طور مثال، شما ۱۰۰ نفر را فالو می‌کردید، پس از اینکه برخی از آن‌ها به شما فالو بک می‌دادند، شما مجدداً آن‌ها را آنفالو می‌کردید.

با این کار می‌شد در مدت‌زمان چندروز، ۱۰۰۰ فالور اول پیج اینستاگرام را جذب کرد. اما در حال حاضر، دیگر مانند گذشته نمی‌توانید این کارها را انجام دهید،‌ چراکه اینستاگرام پس از چند ده نفر فالو، به شما اخطار می‌دهد و در برخی موارد، شما را از حساب‌تان بیرون می‌کند و از شما می‌خواهد که اثبات کنید که ربات نیستید.

در هر حال، جذب فالور مخصوصاً در ابتدای کار، نسبت به گذشته کار سخت‌تری شده، با این حال، مواردی را در ادامه توضیح می‌دهم که اگر آن‌ها را رعایت کنید، مطمئناً می‌توانید فالوورهای ابتدایی پیج اینستاگرام‌تان را در مدت‌زمان کوتاه‌تری جذب کنید.

چگونه ۱۰۰۰ فالوور اول اینستاگرام را جذب کنیم؟

پیشنهاد می‌کنم به جای استفاده از موارد دیگر مثل برنامه افزایش فالوور اینستاگرام و یا فالوئر بگیر اینستاگرام، با استفاده از اصول زیر، پیج‌تان را رشد دهید تا هر چه سریع‌تر بتوانید ۱۰۰۰ فالوئر اول پیج‌تان را جذب کنید.

۱. گام اول برای جذب ۱۰۰۰ فالور اول اینستاگرام: طراحی مناسب پیج

همیشه برای اینکه کاری به خوبی انجام شود، باید پایه کار محکم باشد. اگر ابتدای راه را اصولی کار کنید، مطمئناً می‌توانید در آن مسیر به موفقیت برسید. در مورد اینستاگرام نیز این مورد صدق می‌کند. ما داریم در مورد جذب ۱۰۰۰ فالوور اول Instagram صحبت می‌کنیم، پس برای اینکه بتوانید این روند را سریع‌تر کنید، باید پیج‌تان را اصولی بسازید. در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنم.

 • تغییر اکانت به بیزینسی یا کریتور

اگر قرار است که از پیج‌تان درآمد کسب کنید‌ (به هر شکلی)، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اکانت شخصی‌تان را به اکانت بیزینسی یا کریتور تغییر دهید. چراکه امکاناتی که با این کار در اختیار شما قرار می‌گیرد بسیار زیاد است. یکی از این امکانات، مشاهده کامل آمار پیج است. البته امکانات دیگری مثل قراردادن اطلاعات تماس و… هم در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 • تکمیل درست پروفایل

زمانی که شخصی بخواهد پیج‌تان را فالو کند، به اولین چیزی که نگاه می‌کند پروفایل پیج‌تان است. فکر کنم خود شما هم زمانی که بخواهید پیجی را فالو کنید، فارغ از کیفیت محتوا، ابتدا به پروفایل آن پیج نگاه می‌کنید، اگر خوب بود و توضیح کافی در مورد فعالیت‌شان داد که احتمالاً آن را فالو می‌کنید. بقیه کاربران هم به همین شکل هستند. باید پروفایل‌تان تکمیل باشد تا در همان نگاه اول، اطلاعات کافی در مورد پیج‌تان به دست بیاورند.

برای ساخت اصولی پیج و تکمیل پروفایل،پیشنهاد می‌کنم دوره رایگان ۳ ساعته اینستاگرام مارکتینگ الفبان را دانلود کنید.

 • انتخاب تم مناسب برای پست‌های پیج

شاید برخی از پیج‌ها را دیده باشید که قالب‌های پست‌شان مرتب و منظم در کنار هم چیده شده است. این پیج‌ها، تم مشخصی را برای پیج‌شان و پست‌های آن انتخاب کرده‌اند. یکی از مواردی که به زیبایی پیج‌تان کمک می‌کند و باعث جذب فالوور بیشتر اینستاگرام می‌شود، همین مورد است. اینکه نحوه چینش پست‌های پیج‌تان، ترتیب خاصی داشته باشد. مثلاً در پیج اینستاگرام زیر  سعی شده که پست‌ها را با چینش خاصی قرار دهند. این کار باعث زیبایی پیج می‌شود و به جذب سریع‌تر ۱۰۰۰ فالور نخست پیج اینستاگرام هم کمک می‌کند.

اگر این کارها را به درستی انجام داده‌اید، گام اول را برای جذب فالوور رایگان پیج‌تان برداشته‌اید. اما ببینیم در گام‌های بعدی باید چه کارهایی را انجام دهید.

۲. گام دوم جذب هزار فالوور اول اینستاگرام: تولید محتوای مناسب

اما در گام دومِ جذب ۱۰۰۰ فالور نخست اینستاگرام، قصد دارم در مورد تولید محتوا و مواردی که به بحث محتواگذاری مربوط می‌شود اشاره کنم.

 • تولید محتوای باکیفیت و گیرا

پس از اینکه پیج‌تان را راه‌اندازی کردید و پروفایل آن را تکمیل کردید، لازم است تا محتوای باکیفیت و جذابی را در آن قرار دهید. نقش محتوا در جذب فالوئر بسیار مهم است. پیج‌هایی که محتوای خوبی دارند، در مسیر جذب فالوور، با مشکلات کمتری مواجه می‌شوند. چون وجود چند محتوای عالی در پیج، باعث می‌شود که مخاطبان ارزش آن را درک کنند. پیشنهاد می‌کنم در چندروز نخست فعالیت‌تان، حداقل بین ۱۰ تا ۲۰ محتوای بسیار ارزشمند را قرار دهید. اگر می‌خواهید مسیر جذب هزار فالوئر اول پیج اینستاگرام‌تان راحت‌تر شود، باید این کار را انجام دهید. بهتر است که از همه نوع محتوا مثل عکس، ویدئو، IGTV و استوری استفاده کنید.

 • ساخت چند هایلایت جذاب و زیبا

اگر چند استوری را ارسال کرده باشید، می‌توانید برای آن‌ها هایلایت بسازید. هایلایت‌ها، اگر کاور جذابی داشته باشند، می‌توانند نقش مؤثری را در جذب فالوور جدید ایفا کنند. هایلایت‌ها امکان بسیار خوبی برای دسته‌بندی موضوعی پیج هستند. مثلاً می‌توانید در یک هایلایت، نظرات مشتریان‌تان را قرار دهید و در هایلایتی دیگر، راه‌های ارتباطی مثل شماره موبایل و… را.

 • استفاده از هشتگ‌های مناسب و مرتبط

هشتگ‌گذاری، اگر به درستی انجام شود، تأثیر بسیار زیادی در جذب فالوور دارد. شاید برخی از پیج‌ها را دیده باشید که در اکثر پست‌های‌شان، ۲۰ تا ۳۰ هشتگ تکراری را قرار می‌دهند. این هشتگ‌ها، نمی‌توانند تأثیر زیادی داشته باشند. برعکس، احتمال دارد استفاده از هشتگ‌های تکراری و یکسان در همه پست‌ها، باعث افت پیج هم بشود. هشتگ‌گذاری، استراتژی و تکنیک‌های خاص خود را دارد.

اما چند نکته مختصر را در مورد استفاده از هشتگ‌ها اینجا می‌آورم:

– از هشتگ‌های تکراری استفاده نکنید؛

– از هشتگ‌های مرتبط با موضوع پست و پیج‌تان استفاده کنید؛

– سعی کنید از تعداد هشتگ بالا در هر پست استفاده نکنید.

 • ارسال پست‌ها در زمان مناسب

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در بحث محتواگذاری در اینستاگرام، انتشار پست‌ها در زمان مناسب است. اینکه پست‌ها را در زمان درست منتشر کنید، باعث می‌شود که نرخ تعامل پست افزایش یابد که در این صورت، احتمال نمایش آن در قسمت Top Hashtag و همچنین اکسپلور اینستاگرام بیشتر می‌شود.

 • تداوم در ارسال پست

تداوم در ارسال پست هم خیلی مهم است. البته منظورم از تداوم، این نیست که مجبور باشید هر روز پست بگذارید. امکان دارد حوزه فعالیت شما طوری باشد که شاید در طول هفته، نیاز باشد تا ۲ پست را منتشر کنید. اما سعی کنید همان ۲ پست را در زمانی که مشخص کرده‌اید ارسال کنید. به همین تداوم گفته می‌شود. یعنی اینکه بین پست قبلی تا پست جدیدتان، فاصله‌ی خیلی زیادی نباشد. اگر قرار است هر هفته فقط یک پست ارسال کنید، در هفته‌های بعد هم همین کار را انجام دهید و این زنجیره را قطع نکنید.

تا به اینجا، گام دوم از جذب ۱۰۰۰ فالوور اول اینستاگرام را نیز به درستی برداشته‌اید. اما برویم سراغ گام سوم و ببینیم که نیاز است چه کاری را انجام دهید.

۳. گام سوم ۱۰۰۰ فالوئر اول Instagram: ارتباط با پیج‌های همکار

در گام سوم بحث جذب فالوورهای ابتدایی پیج، در مورد پیج‌های همکار صحبت می‌کنیم، پیج‌هایی که خیلی‌ها آن‌ها را به چشم رقیب نگاه می‌کنند، اما می‌توانید نگرش‌تان را نسبت به آن‌ها تغییر دهید و رشد کنید! به همین سادگی.

 • ابتدا معرفی پیج به دوستان خود

قبل از اینکه در مورد پیج‌های همکار یا به گفته‌ی برخی رقبا صحبت کنیم، بهتر است در مورد این نکته صحبت کنم که در همان آغاز کار، می‌توان از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده درخواست کرد که پیج را فالو کنند و همچنین آن را به دیگر دوستان خود هم معرفی کنند. مثلاً از دوست‌تان بخواهید که ابتدا پیج را فالو کند و سپس یکی از پست‌های پیج‌تان را به استوری ارسال و پیج شما را تگ کند. با این‌کار، تنها از طریق یک نفر می‌توانید چندین فالوور جذب کنید. شاید این کار در نظرتان کم‌ارزش جلوه کند، اما همین موارد به اصطلاح کوچک، باعث می‌شود که بتوانید هزار فالوئر اول پیج اینستاگرام‌تان را خیلی زود جذب کنید.

 • فالو کردن چند پیج همکار و شبکه‌سازی با آن‌ها

خیلی‌ها فکر می‌کنند که پیج‌هایی که موضوع فعالیت‌شان با آن‌ها مشابه است، حتماً رقیب‌شان هستند و مثلاً نباید آن‌ها را فالو کنند و با آن‌ها تعامل داشته باشند. این فکر کاملاً اشتباه است. تجربه نشان داده پیج‌هایی که با پیج‌های مشابه خود تعامل دارند، سرعت رشد آن‌ها به شدت افزایش می‌یابد و امکان ورود پست‌ها به قسمت اکسپلور هم بیشتر می‌شود. شبکه‌سازی در اینستاگرام، یعنی اینکه با چند پیجی که حوزه کاری‌تان به آن‌ها نزدیک است ارتباط برقرار کنید و همیشه با آن‌ها تعامل داشته باشید. مثلاً پس از ارسال پست جدید، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که پست شما را به استوری‌شان ارسال کنند و شما هم برای پست جدید آن‌ها، همین کار را انجام دهید.

به طور کلی، بهتر است که به پیج‌های مشابه و همکار، به چشم رقیب نگاه نکنید، چراکه در این صورت، احتمال دارد که با آن‌ها تعامل برقرار نکنید و همچنین سرعت رشدتان کم شود. پیشنهاد می‌کنم حداقل با ۵ یا ۱۰ پیج مشابه در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید و به اصطلاح شبکه‌سازی کنید تا بتوانید با سرعت بیشتری، هزار فالوور اول اینستاگرام را جذب کنید.

تا اینجا شما گام سوم برای جذب فالوورهای ابتدایی پیج‌تان را یاد گرفته‌اید. در ادامه، گام آخر را با هم بررسی می‌کنیم.

۴. گام چهارم جذب هزار فالور اول اینستاگرام: استفاده از دیگر کانال‌های ارتباطی

در گام چهارم و آخر، باید از دیگر ابزارهایی که در اختیار دارید، برای افزایش فالوور پیج‌تان کمک بگیرید. اما این ابزارها، چه چیزهایی می‌توانند باشند؟

 • وب‌سایت: اگر وب‌سایت یا حتی وبلاگی دارید، می‌توانید کاربران وب‌سایت‌تان را تشویق کنید تا در صفحه اینستاگرام‌تان عضو شوند.
 • کانال تلگرام: کانال‌های تلگرام هم مکان بسیار مناسبی برای دعوت افراد به دنبال کردن پیج‌تان هستند.
 • کانال آپارات: در کانال آپارات و حتی در ابتدای ویدئوهایی که قرار می‌دهید هم می‌توانید صفحه اینستاگرام‌تان را معرفی کنید.
 • گروه‌های واتس آپ: و اما مورد دیگری که برای جذب فالوور رایگان می‌توانید از آن استفاده کنید، گروه‌های واتس‌اپ است که شاید خیلی‌ها به این مورد دقت نکنند.

روش عالی دیگر: تبلیغ کنید!

قبول دارم که جذب فالوور رایگان خیلی خوب است، اما می‌توان از روش‌های غیر رایگان مثل تبلیغ دادن هم استفاده کرد. در کنار ۴ گامی که در بالا توضیح دادم، می‌توانید از تبلیغات هم استفاده کنید. البته نیازی نیست در ابتدای کارتان هزینه‌ی زیادی را بابت تبلیغات بپردازید، بلکه می‌توانید با هزینه‌ای اندک، ۱۰۰۰ فالوئر اول پیج اینستاگرام‌تان را جذب کنید. البته تبلیغات هم اصولی دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنید، نمی‌توانید بازدهی لازم را بگیرید.

جمع‌بندی نهایی و مرور گفته‌ها

سعی کردم تا جایی که امکان دارد، مطالب کاملی را در مورد جذب ۱۰۰۰ فالور اول اینستاگرام در اختیار شما قرار دهم. واقعیت این است که می‌توانید این هزار فالوور را در مدت‌زمان کوتاه‌تری جذب کنید، اما باید به این نکته هم دقت کنید که جذب فالور نسبت به گذشته سخت‌تر شده که دلایلم را نیز در قسمت‌های بالا آوردم. جمع‌بندی پایانی این است که به‌هیچ‌وجه فالوور فیک نخرید، محتوای مناسبی را تولید کنید، چیدمان پست‌ها را به درستی انتخاب کنید و همچنین از کانال‌های ارتباطی دیگر برای جذب هزار فالوئر اول کمک بگیرید.


منبع: آکادمی الفبان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *